Góry Krucze: Rudna, Płonina, Zasieka i Krucza Skała


dodano: 21-08-2016

Kolejna wędrówka po Górach Kruczych - 19 sierpnia 2016 roku razem z synem Franciszkiem zdobyliśmy szczyty: Rudna, Płonina, Zasieka i Krucza Skała.


Wysoka na 528 m n.p.m. Rudna to pierwszy zdobyty tego dnia szczyt. Właściwie jest to pokryte użytkami rolnymi wzgórze nieopodal drogi z Chełmska Śląskiego do Lubawki. Poniżej dwie fotografie panoramiczne wykonane ze szczytu wzgórza.
Kolejna zdobyta góra to wznosząca się 626 m n.p.m. Płonina. Jak widać na poniższych zdjęciach jest to słabo zaznaczony szczyt całkowicie porośnięty lasem.
Jeszcze wyższa jest Zasieka, jej wysokość to 650 m n.p.m. Również szczyt tego wzniesienia porasta las świerkowy i nie można liczyć na piękne widoki okolicy.
Natomiast Krucza Skała (681 m n.p.m.) okazała się najbardziej atrakcyjnym szczytem zdobytym tego dnia. Góra porośnięta jest lasem świerkowo bukowym, zdobywając szczyt zielonym szlakiem wędrujemy po odsłoniętych skałach. Na wierzchołku znajduje się punkt widokowy przy zabezpieczonej barierką krawędzi urwiska. Możemy tutaj podziwiać piękne panoramy Gór Kruczych, Rudaw Janowickich i Karkonoszy.


Na koniec jeszcze zapis trasy wycieczki z plików gpx, przy czym odcinki biegnące drogą asfaltową "Chełmsko Śląskie - Lubawka" pokonywaliśmy samochodem.


Wróć