Dlaczego powstała ta strona ?


Byłem kiedyś zmuszony do poznania kliku podstawowych znaczników HTML które umożliwiają tworzenie stron WWW, uznałem, że to jest nawet dość ciekawe. A ponieważ miałem akurat w domu kilka zdjęć z tych okolic które być może są w stanie zainteresować kilka osób, powstała ta strona.

Podczas jej tworzenia stosowałem tylko jedno narzędzie do tworzenia stron WWW - Notatnik. Może właśnie z tego powodu nie jest ona nazbyt nowoczesna - używam na tej stronie tylko to co znam z HTML-a, a że znam niewiele ... Zdaję więc sobie sprawę, że jest to zapewne jedna z bardziej "prymitywnych", z punktu widzenia zaawansowania technologicznego, stron WWW jakie dotychczas widziałeś (widziałaś). Ale też nie jest moim celem pokazanie, że potrafię tworzyć dobre strony ...

Sama strona powstała najprawdopodobniej w lipcu 2001 roku. Najprawdopodobniej, bo tak się składa, że po kilku latach zapomniałem jak to dokładnie było :-) Ale o ile dobrze pamiętam, to od samego początku obecne były na stronie statystyki stat4u, a one pierwsze odwiedziny pokazują właśnie z lipca '01. Pierwotnie stronę można było znaleźć w Sieci pod adresem http://www.pagaz.com.pl/krzeszow/. Właściciel firmy "Pagaz" udostępnił dla mnie bezpłatnie przestrzeń na firmowym serwerze WWW (byłem wówczas pracownikiem tej firmy :-). Na przełomie lat 2005/2006 strona została przeniesiona pod inny adres: http://gabrowski.krzeszow.net/. Również i ten serwer, krzeszow.net będący własnością firmy "Pagaz" z Krzeszowa, udostępniał mi bezpłatnie przestrzeń na serwerze WWW. W kwietniu 2007 roku z powodów technicznych postanowiłem przenieść stronę na inny serwer. Wybór padł na darmowy hosting oferowany przez prv.pl. Bezpłatna domena http://gabrowski.prv.pl/ wraz z darmowym serwerem WWW o objętości strony do 300 MB były akurat w sam raz jak dla mnie :-) Jedynym problemem było ograniczenie pojedynczego pliku do 200 kB, ale większość grafik bez problemu dała się "zmniejszyć" :-) Wcześniej usiłowałem już część strony przenieść na inny serwer (np. stare mapy dostępne były pod adresem members.lycos.co.uk/mariangabrowski, ale tam w porównaniu do serwera prv.pl było strasznie dużo reklam :-)

A już w maju 2007 zrezygnowałem z domeny prv.pl na rzecz całkiem sympatycznego adresu http://marian.gabrowski.eu - za który bardzo dziękuję mojemu bratu, Tomaszowi Gabrowskiemu :-)

Wróćautor strony