Pocztówka 3
Wymiary kartki to 102 x 145 mm. Na prawej stronie czarno-białe zdjęcie kościoła klasztornego wykonane z południowego-zachodu z odległości kilkudziesięciu metrów z Placu Kościelnego (dzisiejszy pl. Jana Pawła II). Na prawej (południowej) wieży widać zegar zamontowany na fasadzie kościoła (ścianie zachodniej). Dziś zegar taki (ten sam ?) zamontowany jest na tej samej wieży, ale na ścianie południowej. Dach kościoła pokryty jeszcze dachówką (dziś blachą miedzianą). Ciekawostką są otwarte prawe drzwi do kościoła (współcześnie używane są tylko środkowe i lewe).
Z lewej strony napisy w języku niemieckim: Benediktinerabtei Grüssau/Schlesien (pol. opactwo benedyktynów, Krzeszów, Śląsk) Turmfassade aus dem Jahre 1735 (fasada z wieżami, z roku 1735) a także oznaczenie wydawcy: Buch- und Kunsthandlung Grüssau, 7107 Bad Wimpfen/Neckar (pol. Księgarnia i sklep artystyczny Krzeszów, 7107 Bad Wimpfen/Neckar). W miejscu na znaczek logo firmy z napisami: DEFOT ECHTES PHOTO (pol. DEFOT oryginalne fotografie ?).
Trudno jest określić dokładną datę wydania tej pocztówki. Brak obiegu pocztowego nie pozwala powiedzieć, że było to wcześniej aniżeli data wysłania. Fakt niemieckojęzycznych napisów wcale nie oznacza, że kartkę wydano przed wojną. W tym przypadku pojawia się nazwa miejscowości Bad Wimpfen która jest miejscem "emigracji" krzeszowskich benedyktynów po wojnie - to tam osiedlili się w 1947 roku benedyktyni wyrzuceni z Polski. Tak więc data wydania kartki to z całą pewnością "po 1947 roku". Sama firma DEFOT istnieje do dnia dzisiejszego (www.defot.de) tak więc jest możliwe, że kartka została wydana nawet współcześnie. Choć zdjęcie widoczne na prawej stronie jest zdecydowanie przedwojenne.
Poniżej skany obu stron pocztówki w rozdzielczości 150 dpi.