Zdjęcia lotnicze


Nie wiem gdzie można znaleźć zdjęcia lotnicze dowolnego wybranego fragmentu Polski, ale zdjęcie lotnicze Krzeszowa można znaleźć pod adresem http://ssemp.pl/pol/d/krzeszow.html (link niestety nieaktualny). Ciekawe jest też zdjęcie lotnicze Lubawki (link niestety nieaktualny), widać na nim całe miasto i Górę Świętą pomiędzy Lubawką a Lipienicą z charakterystycznie wyciętm lasem na stoku z wyciągiem. Widoczne na zdjęciach żólte pola to nie plantacje kwitnącego rzepaku ale tereny należące do Specjalnej Strefi Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Ciekawe są też możliwe do ściągnięcia ze strony Strefy Ekonomicznej (pod adresem: ssemp.pl) mapki w formacie grafiki wektorowej Corel Draw 8.0. Są one o tyle ciekawe, że widać na nich poszczególne budynki z ich prawdziwymi lokalizacjami i rzeczywistymi kształtami, są więc one naprawdę bardzo dokładne. Fragment mapki Krzeszowa prezentuję poniżej:


fragment krzeszow.cdr

Nie wiem dlaczego, ale pliki które ściągam z serwera WWW nie chcą się aktualnie otwierać. Gdyby jednak ktoś inny też miał podobne problemy, to mogę podesłać e-mailem "starą" wersję która otwiera się bez problemu (już nie mogę, bo mi "zaginęła" :-).


Wróć